PARASOL MAGAZYN
27.10.2005

PARASOL MAGAZYN

W internecie pojawił się miesięcznik elektroniczny Parasol Magazyn - pierwszy tego rodzaju w Polsce magazyn multimedialny poświęcony szeroko (ale z lekkim naciskiem na "indies") pojętej nowej kulturze: muzyce, filmowi, "lajfstajlowi".

Parasol Magazyn co miesiąc będzie przynosił najświeższe informacje poświęcone głównie tym właśnie domenom kultury popularnej, zaś jego innowacyjna forma i możliwość korzystania z najnowszych technologii pozwala na zamieszczanie w nim darmowych materiałów multimedialnych plików mp3, wideo-clipów i trailerów filmowych. Każdemu numerowi Parasola towarzyszyć będzie dodatkowo, jako streaming, specjalna audycja Radia Parasol. Dostępny bezpłatnie Parasol Magazyn czyta się jak tradycyjne pismo - przewracając;kartki poprzez kliknięcie w dolny róg każdej strony.

Ambicją Parasola jest śledzenie głównych nurtów kultury popularnej, rodzących się w jej obrębie nurtów ideowych, trendów i mód, a także obserwacja środowisk i subkultur alternatywnych, by zaprezentować je w całym ich bogactwie i różnorodności. Wśród współpracowników Parasol Magazyn są znani dziennikarze, rysownicy, graficzy oraz fotograficy. W pierwszym numerze Parasola ukazały się m.in. wywiady z zespołami Franz Ferdinand i Ścianka, nieznana historia legendarnej wytwórni Blue Note, szkic o wielkim boomie nurtu singers-songwriters oraz materiały o Sigur Ros, Fiszu, Saint Etienne oraz serialu "Sześć stóp pod ziemią" i nowym filmie Jima Jarmuscha, zatytułowanym "Broken Flowers".

Adres internetowy: Parasol Magazyn