SEAMUS FOGARTY ZAPOWIADA NOWY ALBUM
SEAMUS FOGARTY ZAPOWIADA NOWY ALBUM
SEAMUS FOGARTY ZAPOWIADA NOWY ALBUM
09.08.2017

SEAMUS FOGARTY ZAPOWIADA NOWY ALBUM

Art-folkowy i elektroniczny artysta Seamus Fogarty, zapowiedział na 6 października swój nowy album ‘The Curious Hand’.


To pierwsze wydawnictwo, nagrane dla Domino, jest następcą debiutanckiej płyty ‘God Damn You Mountain (Fence/Lost Map) oraz EP-ki ‘Ducks And Drakes z 2015 roku.


Album zapowiada utwór ‘Carlow Town’, do którego powstał wyreżyserowany przez Jacka Barraclougha teledysk. Można w nim zobaczyć nie tylko samego Seamusa, ale także Emmę Smith i Arama Zarikiana, przybierających różne choreograficzne pozy, które przeplatają się z animacjami fińskiej artystki Venli Linny.


YouTube


„Chciałem zrobić coś, co będzie odzwierciedlało różnorodność stylów i wpływów, które, mam nadzieję, słychać na płycie- mówi Fogarty. „Jack zrobił wiele moich ulubionych teledysków, a ja chciałem, aby pojawili się w nim także pozostali (Emma i Aram), bo są niesamowitymi tancerzami i odegrali ogromną rolę w powstawaniu tej płyty.”


The Curious Hand został wyprodukowany przez Seamusa wraz z pomocą Leo Abrahamsem (Brian Eno, Wild Beasts), który także zagrał na płycie. Wśród innych muzyków zaangażowanych w nagranie płyty byli: Emma Smith (która zagrała na wielu instrumentach, w tym na skrzypcach, klarnecie, czy basie), Rozi Plain (chórki), Aram Zarikian (perkusja) i brat Seamusa - John Fogarty (akordeon).


Tracklista:

 

1. Short Ballad For A Long Man
2. Heels Over Head
3. St John’s Square
4. Van Gogh’s Ear
5. The Curious Hand
6. Carlow Town
7. Mexico
8. Christmas Time On Jupiter
9. Seems Wherever
10. Tommy The Cat
11. Number 1