SON LUX DOŁĄCZA DO GRONA ARTYSTÓW CITY SLANG!
SON LUX DOŁĄCZA DO GRONA ARTYSTÓW CITY SLANG!
SON LUX DOŁĄCZA DO GRONA ARTYSTÓW CITY SLANG!
10.10.2017

SON LUX DOŁĄCZA DO GRONA ARTYSTÓW CITY SLANG!

‘Brighter Wounds’ to piąty, pełnowymiarowy album Son Lux, który pokazuje śmiałe, wielokierunkowe brzmienie tria wykazującego naturalne skłonności do zaskakiwania i kontrastów, jakże charakterystyczne dla tego projektu.


Na nowym wydawnictwie zgłębiają przemoc miłości, piękno poświęcenia i widmo nietrwałości.


Wraz z zakorzenionym w filmowym sercu ‘All Directions’, album rozciąga się od grzmiącego oskarżeniami ‘Dream State’, po tryskającą pełnią życia pieśń ‘Slowly’. Niszczycielski głos Ryana Lotta w ‘Aquatic’, rozkwitające gitarowe melizmaty Rafiqa Bhatia w ‘Labor’ i niemal nieludzkie rytmiczne kalkulacje Iana Changa w ‘The Fool You Need’, rozświetlają dziwną i delikatną równowagę pomiędzy precyzją a bólem.


Od czasu wydania płyty ‘Bone’s w 2015 roku, profil zespołu rozwinął się na polu muzyki, tańca i filmu. Każdy z członków ma za sobą solową drogę, a ich indywidualne przygody spotkały się w ramach Son Lux. Wśród współpracowników, którzy pomogli im podczas pracy nad ‘Brighter Wounds’, są zarówno starzy znajomi: Rob Moose (Y Music, Bon Iver, The National) i DM Stith (Sufjan Stevens), jak i nowi przyjaciele: trębacz Dave Douglas oraz twórca instrumentów Arrington de Dionyso.


Son Lux, za sprawą dalszego poszukiwania i eksperymentowania, uczynił inwencję swoim znakiem rozpoznawczym. 
Płyta ukaże się 09.02.2018.


Pierwszym singlem promującym album ‘Brighter Wounds' jest utwór 'Dream State'.

YouTube


Informujemy również, że Son Lux, w ramach trasy koncertowej promującej album ‘Brighter Wounds’, pojawią się w Polsce. Zagrają 27 lutego 2018 w warszawskim klubie Progresja. Więcej informacji na stronie:

https://www.facebook.com/events/316064478868684/


Tracklista: 

1. Forty Screams

2. Dream State

3. Labor

4. Slowly

5. The Fool You Need

6. All Directions

7. Aquatic

8. Surrounded

9. Young

10. Resurrection