TRZY EP-KI OD BELLE AND SEBASTIAN
11.10.2017

TRZY EP-KI OD BELLE AND SEBASTIAN

Nowe wydawnictwa Belle And Sebastian są zawsze powodem do radości. Tymczasem grupa ogłasza aż trzy powody do radości.

 

Ich nowa muzyka jest wyjątkową mieszanką zabawy i melancholii, która zawsze była dla nich charakterystyczna. To, co się zmieniło, to to, że grupa w najbliższych miesiącach planuje wydanie muzyki wartej podwójnego albumu, pełnego melodii, wspaniałej literacko i delikatnej jak letni deszcz, ale natarczywej jak rzeka.

 

Podobnie jak w 1997 roku, gdy wydali trzy EP-ki (‘Dog On Wheels’, ‘Lazy Line Painter Jane’ i ‘3.. 6.. 9 Seconds Of Light), teraz przygotowali trzy nowe EP-ki pod wspólnym tytułem ‘How To Solve Our Human Problems. Pierwsza ukaże się 8 grudnia, kolejna 19 stycznia, zaś ostatnia 16 lutego (tylko na winylu i w wersji cyfrowej). Trylogię EP-ek dopełni kompilacja CD i wydany w ograniczonym nakładzie winylowy box zawierający wszystkie trzy EP-ki, także z opcją zawierającą wyłącznie trzecią EP-kę, dla wszystkich tych, którzy wcześniej kupią dwie pierwsze.

 

Z okazji tej zapowiedzi, Belle And Sebastian publikuje nowy utwór ‘I’ll Be Your Pilot, który znajdzie się na drugiej EP-ce. Singiel podkreśla przywiązanie Belle And Sebastian do delikatnych melodii, zaś jego bohaterem jest młody syn Stuarta Murdocha. „Posiadanie pierwszego dziecka jest ogromnym wydarzeniem, więc umieściłem w piosence wiele rzeczy, które odczuwałem w związku z Denny’m. Bycie tatą sprawiło, że poczułem się jak pilot w “Małym księciu”, stąd te odniesienia do Sahary.

 

‘I'll Be Your Pilot’

YouTube

 

 

How To Solve Our Human Problems Part 1:

 

1. Sweet Dew Lee

2. We Were Beautiful

3. Fickle Season

4. The Girl Doesn’t Get It

5. Everything Is Now

 

How To Solve Our Human Problems Part 2:

 

1. Show Me The Sun

2. Same Star

3. I’ll Be Your Pilot

4. Cornflakes

5. A Plague On All Other Boys

 

How To Solve Our Human Problems Part 3:

 

1. Poor Boy

2. Everything Is Now (Part Two)

3. Too Many Tears

4. There Is An Everlasting Song

5. Best Friend