XENOULA ZAPOWIADA SWÓJ DEBIUT
13.09.2017

XENOULA ZAPOWIADA SWÓJ DEBIUT

Jej debiutancki album, który ukaże się 24 listopada, przyniesie z jednej strony złowieszcze, elektroniczne chmury 'Chief Of Tin', z drugiej napędzany radosną basową linią, popowy 'Caramello'.


Współpracując z producentem Sam Dust aka LA Priest, który niedawno przygotował swój solowy album, a także współpracował z Connanem Mockasinem w ramach projektu Soft Hair, Xenoula ozdobiła swoje piosenki kameleonowym płaszczem, o zmieniających się strukturach dźwięku, unoszących się na tle energicznych rytmów.


Xenoula naprawdę nazywa się Romy Xeno, a swoje wczesne lata spędziła w Południowej Afryce, gdzie była pod wpływem elementarnej muzyki mieszkańców pobliskich wiosek i spokojnych rytmów natury. Tam rozwinęła swoje introspektywne uczucia do flory i fauny, będących w sprzeczności z ludźmi i maszynami.


Po przeprowadzce w wieku szesnastu lat do Wielkiej Brytanii, szok kulturowy i przeciwstawienie się dwóch kontrastujących światów sprawiły, że zaczęła tworzyć muzykę jako sposób przekazywania uczuć w jej nowym otoczeniu tłumu ludzi, których instynktownie unikała.


Dla Romy, Xenoula jest badaniem natury i ludzkich sprzeczności. Muzyka jest podsycana wspomnieniami z dzieciństwa w Afryce Południowej, jej doświadczeniami z wielkich miast Europy, a całość została naznaczona atmosferą ulotności i tajemniczości.


Przy okazji zapowiedzi nadchodzącego albumu Xenoula zaprezentowała drugi singiel z płyty zatytułowany ‘Caramello’.

YouTube


Tracklista:

1. Chief of Tin

2. Luna Man

3. Cyan Water

4. Caramello

5. Dawn Bunny

6. She Ghosts

7. Honey Priest

8. Alauda

9. Deer Ron

10. Leyline Ogres

11. Tororoi