49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 03.12.2012

Label: GUSSTAFF RECORDS

Melancholijny folk w nowej odsłonie... Dakota Suite to nadal przede wszystkim Chris Hooson, mieszkający w Leeds. Od wielu lat nagrywa pod szyldem Dakota Suite, zdobywając sławę najsmutniejszego muzyka na świecie.


Chris żyje w depresji, ciemności, zwątpieniu i ponoć tylko swojej żonie Johannie zawdzięcza to, że jeszcze przebywa na tym świecie... I to słychać na każdej płycie Dakota Suite, pełnych melancholii, smutku i delikatności. Nowa płyta jest jednak już bardziej odważna, jakby mniej smutna, Hooson zrezygnował z konwencjonalnych struktur zespołu i piosenki powstawały z pomocą jego przyjaciela i multiinstrumentalisty Davida Buxtona. Mimo, że Hooson zadeklarował minimalizm w swoich nowych piosenkach, to tylko jedna jest tylko z gitarą i śpiewem. W pozostałych pobrzmiewają delikatnie instrumentalne dodatki, tak by brzmienie nie było nigdy przeładowane. Po raz pierwszy David Buxton uwstawił także bardzo klimatycznie ułożone syntezatory. W świecie Dakota Suite nie nastąpiła jednak żadna rewolucja, utrzymane w tonacji moll piosenki wkradają się w powolnym tempie w nasze uszy, lecz tym razem pozostawiają pozytywny, optymistyczny efekt.   

Tracklista: 
01 I see your tears02 if you've never had to run away03 an almost silent life04 last flare from a desperate shipwreck05 everything lies06 lumen07 I recoiled so violently I almost disappeared08 a comfortable lie09 wanneer de pijn ons doet scheiden10 don't cry11 I know your desolate places12 top rocker13 without you