44.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 31.03.2014

Label: DYSTRYBUCJA

Jeden z najbardziej wpływowych żeńskich zespołów elektronicznych powraca z długo oczekiwanym albumem Authority. Po prawie czterech latach przerwy, Client zatrudnił nową, charyzmatyczną wokalistkę Client N, dysponującą niezwykle mocnym głosem. 


Client N zdobyła wcześniej uznanie na muzycznej scenie w swoim rodzinnym Bristolu, gdzie nagrywała mocną, syntezatorową muzykę. Jej dołączenie do składu wyznacza powrót do korzeni, a więc minimalistycznej elektronicznej, popowej muzyki ze współczesnym, tanecznym zacięciem.

Producentem albumu jest znany z projektu Dragons Dave Francolini i to także dzięki niemu w piosenkach Client można usłyszeć nowofalowe elementy, połączone z potężnymi basami, kołyszącą rytmiką oraz intrygującymi i nieubłaganie chwytliwymi melodiami, które z jednej strony są znakiem rozpoznawczym Client, z drugiej przenoszą ich twórczość na wyższy poziom. Jednak Authority przynosi także mroczniejsze oblicze, mroczniejsze niż jakiekolwiek wcześniejsze dokonanie grupy. To jednak także czyni ten nowy materiał jeszcze bardziej pociągającym. Jak pokazuje zapowiadający album utwór You Can Dance (do którego fascynujący obraz stworzyli brytyjscy projektanci mody Vin & Omi), Client jest w znakomitej formie, a co za tym idzie, album Authority będzie jednym z najbardziej ekscytujących wydawnictw electro-popowych tego roku.