49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 10.06.2013

Label: K7

K7

Czy możliwe jest myślenie o brzmieniu przyszłości, przyglądając się muzyce z przeszłości? Misternie przygotowany przez Maceo Plex DJ-Kicks, nie tylko to ma na celu. Co najmniej od trzech lat bardzo modna stała się muzyka house z lat dziewięćdziesiątych - mówi Plex. Wszystko jest powrotem do przeszłości.


Myślę, że nadszedł czas by pokazać coś głębszego i bardziej futurystycznego. Ten mix przynosi utwory, które nie rzadko mają już dwadzieścia lat. Jest wyborem najlepszych ponadczasowych rzeczy, których jego zdaniem brakuje na dzisiejszych parkietach. Większość utworów jest naprawdę stara, więc potrzebne było odświeżenie. Utworom brakowało instrumentów perkusyjnych albo innych elementów, których można było użyć. Myślę, że nadszedł czas by ludzie ponownie odkryli o co chodzi w muzyce elektronicznej.

Czy jednak próba podbicia sceny elektronicznej przy pomocy zestawu starych płyt nie jest sprzecznością? Eric Estornel (jak naprawdę nazywa się Maceo Plex), tak to tłumaczy: Sporo muzyki jest tutaj starej, ale przynosi brzmienia i wibrację, których dzisiaj brakuje. Przebrnąłem przez dużą ilość nowej muzyki. Nie chciałem jednak sięgać po rzeczy, które teraz grają wszyscy, a przede wszystkim nie chciałem sięgać po rzeczy, które są dziś dostępne w postaci cyfrowej. Cały mix powstał na podstawie nagrań z płyt winylowych, które nie są dostępne w cyfrowej postaci poza DJ-Kicks. Zestaw Estornel rozpoczyna Spatial Lobe Monsters From ID, zapomniany electro skarb stworzony przez dwóch braci z Northampton w Anglii (którzy tworzyli również pod nazwą Bitstream). To jest jeden z moich ulubionych utworów wszechczasów. Naprawdę głęboko emocjonalny utwór electro. Z kolei New York Is Alright TV Baby, który pulsuje w niskich częstotliwościach i przynosi żrącą partię wokalną, jest owocem współpracy Estornela z Michaelem O'Sullivanem. When It All Comes To This przeciwstawia acidhouseową poezję groźnemu rymowi techhouse'u. Sposób, w jaki współgrają razem, jest niezwykle ważny dla tego mixu - podkreśla Maceo Plex. To jest naprawdę dobry rytm, futurystyczny, uduchowiony i funkowy zarazem. Nad całością mixu unosi się mroczna atmosfera, z czym zgadza się również sam Estornel. Cały mix jest mroczny, ale równocześnie bardzo różnorodny. Trwanie w jednym stylu jest nudne. Myślę, że poruszanie się po różnych stylach jest bardzo ważne. W rezultacie poznajemy jak inteligentna może być taneczna muzyka elektroniczna. Można by podejrzewać, że praca nad tymi starymi utworami była bardzo czasochłonna. Zajęło mi to trzy miesiące - mówi Maceo Plex. Przebrnąłem przez własne rzeczy i wcześniejsze płyty DJ-Kicks żeby się przygotować. Uważam, że to jest najważniejsza część serii, więc chciałem być pewny, że znajdzie się na niej muzyka, którą naprawdę uwielbiam. I dodaje: Myślę, że jednym z najważniejszych momentów jest tu utwór „Racing Tracks" Visnadi. Wersja przeedytowana przeze mnie. Zgodnie z tradycją mix przynosi również nowy, ekskluzywny utwór Maceo Plexa Galactic Cinema. Jestem znany z kilku dyskotekowych nagrań i naprawdę głębokich housowych linii basowych. Ten utwór jest jednak dużo bardziej mroczny, a jednak ciągle bardzo seksowny i uduchowiony. Eric Estornel podkreśla: Ten mix to rodzaj mojego dziedzictwa albo przynajmniej jego część. Za dziesięć czy dwanaście lat będę chciał wrócić do niego i mam nadzieję, że ciągle będzie brzmiał świeżo.