64.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 17.09.2012

Label: GUSSTAFF RECORDS

Zespół, który nigdy nie odpuszcza, THE JON SPENCER BLUES EXPLOSION! Wracają z "mięsem i kością", THE BLUES IS STILL #1!!! 
"Meat And Bone" to pierwszy od ośmiu lat studyjny album Jon Spencer Blues Explosion.


Jak zwykle dwie gitary, perkusja, harmonijka i niesamowity głos Jona, najwyższy poziom eksplozji bluesa, produkowany i miksowany przez samego Jona Spencera, bez żadnych ozdobników i specjalnych gości. Ta płyta to 12 wybuchowych, surowych rock'n'rollowych kawałków, nagranych na konsolecie Sly Stone's "Riot" Flickinger w legendarnym Key Club Recording Studio w Benton Harbor, w stanie Michigan, a miksowane w dżunglach Nowego Jorku. Judah Bauer, Russell Simins i Jon Spencer kontunuują swoją strzelaninę energii i rytmu i udowadniaja po raz kolejny, że Blues wciąż jest #1! W 2010 roku ukazały się reedycje wczesnych płyt Blues Explosion, także klasycznych już dzisiaj dla gitarowego undergroundu płyt "Extra Width", "Orange" i "Now I Got Worry" a także reedycje od dawna niedostępnych płyt wcześniejszego zespołu Spencera - Pussy Galore. W ostatnich latach muzycy skupili się na wielu pobocznych projektach (min. Heavy Trash, 20 Miles...), ale w 2011 roku Spencer, Simins i Bauer postanowili ruszyć do przodu, przypomnieli o sobie światu rewelacyjnie przyjętymi koncertami (min. na Off Festiwalu 2011). Jak mówi sam Jon Spencer:
"We still have that psychic glue that allows us to create music together. Over the course of a year touring and writing new songs and recording, we rediscovered our shared history as a band. We circled the wagons, and went back to our roots. In a way this is almost like another first album."
Na scenie i w studio Jon Spencer niszczył i odbudowywał na nowo muzykę amerykańskich korzeni z taka furią i dzikim atakiem, że aż trudno uwierzyć, ze wciąż kipi energią i potrafi grać niemal dwugodzinne koncerty bez ani sekundy przerwy, bez przerw między utworami, kto widział raz Blues Explosion na żywo, ten wie, że ten ogień nie przygasa nawet na ułamek sekundy.
Pierwsza płyta JSBX ukazała się 20 lat temu, prymitywne, brudne połączenie garażowego rock'n'rolla, bluesa, punk-rocka i noise'u potem także funku i soulu zwróciło uwagę jednego z najważniejszych w latach 90-tych niezależnego labelu: Mute. Teraz, gdy Mute już jest własnością wielkiego koncernu, Spencer, Bauer i Simins powrócili do swych niezależnych
korzeni, dlatego nowa płyta ukazuje  się w USA w ich własnym labelu Shove! a w Europie w Bronzerat, w którego katalogu znajdziemy także płyty Seasick Steve'a, Heavy Trash, Trost i Gemmy Ray. 
Tracklista:
1. Black Mold2. Bag Of Bones3. Boot Cut4. Get Your Pants Off5. Ice Cream Killer6. Strange Baby7. Bottle Baby8. Danger9. Black Thoughts10. Unclear11. Bear Trap12. Zimgar 

http://thejonspencerbluesexplosion.com/
http://www.bronzerat.com
http://www.gusstaff.com