99.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 29.09.2017

Label: DOMINO RECORDING

DOMINO RECORDING

Powtarzającym się wątkiem na czwartej płycie Protomartyr jest niepokój o niepewną naturę rzeczywistości.

 

‘Relatives In Descent’, chociaż nie jest concept-albumem, przynosi dwanaście wariacji na temat niepoznawalnej natury prawdy i egzystencjalnego niepokoju, który często towarzyszy tej nieświadomości. To nie przypadek, że ‘Relatives In Descent’ pojawia się w momencie, gdy dezinformacja i przeinaczone wiadomości stały się codziennością. „Kiedyś myślałem, że prawda jest czymś, co istnieje. Że istnieją pewne wspólne prawdy, jak piękno” – mówi wokalista Protomartyr, Joe Casey. „Teraz zostało to zerodowane. Ludzie nigdy nie byli bardziej sceptyczni i nie ma już wspólnej rzeczywistości. Może nigdy jej nie było.”


‘Relatives In Descent’ przynosi nowe brzmienie i nowe podejście, bez łagodzenia czegokolwiek, co narodziło się gdy byli pubowym zespołem w Detroit. Gra na gitarze Grega Ahee ciągle elektryzuje, zaś głos Casey’a niezmiennie ma w sobie specyficzne emocje. Sekcja rytmiczna, składająca się z perkusisty Alexa Leonarda i basisty Scotta Davidsona, pozostaje elementem napędzającym całość. Po kilku miesiącach spędzonych w sali prób, ‘Relatives In Descent’ został nagrany w Los Angeles, z Sonny'm DiPerrim (Animal Collective, Dirty Projectors) w roli współproducenta, który pomógł zrealizować wizję czegoś złożonego, ale i zarazem instynktownego.


'Don't Go To Anacita'

YouTube


Wszystko zaczęło się od ‘A Private Understanding’, utworu który powstał z myślą o początku tej płyty i będącego źródłem dla kolejnych jedenastu piosenek. Zarówno piękny, jak i brutalny, napędzany przez rytm bębna, prowadzi do mało prawdopodobnego hymnu i przynosi jedną z najmocniejszych deklaracji Casey’a: „Sorrow’s the wind blowing through/Truth is hiding in the wire”. Do ‘A Private Understanding’ powstał teledysk zainspirowany podróżą Casey'a do Irlandii.


YouTube


Tracklista: 

1. A Private Understanding

2. Here Is The Thing

3. My Children

4. Caitriona

5. The Chuckler

6.Windsor Hum

7. Don't Go To Anacita

8. Up The Tower

9. Night-Blooming Cereus

10. Male Plague

11. Corpses In Regalia

12. Half Sister


W listopadzie Protomartyr rusza w europejską trasę koncertową, podczas której odwiedzą także Polskę. 3 listopada zagrają w klubie Firlej we Wrocławiu, zaś dzień później będzie ich można zobaczyć w warszawskiej Hydrozagadce.