59.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 24.11.2008

Label: GUSSTAFF RECORDS

SOLOWY ALBUM LIDERA WALKABOUTS i DIRTMUSIC,
Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM ANITY LIPNICKEJ!

Jeszcze niedawno możnaby było napisać po prostu: Lider Walkabouts ze swoim trzecim solowym albumem. Ponieważ jednak Eckman w ostatnich latach więcej był zajęty duetem Chris & Carla (z Carlą Torgerson, także z Walkabouts), swoimi solowymi płytami, zespołem Dirtmusic (z Hugo Race'em i Chrisem Brokawem), nie trzeba podpierać się już nazwą tego legendarnego zespołu z Seattle.
Po prostu: Chris Eckman nagrał nowy solowy album. Chris wziął na warsztat wiersze jednego z najważnieszych i najbardziej tragicznych poetów i pisarzy słoweńskich XX wieku: Dane Zajca. Sam Eckman tak to wyjaśnia: "Nigdy dotąd żaden artysta nie miał na mnie tak wielkiego wpływu jak Dane Zajc, może z wyjątkiem Townesa Van Zandta".
Chris nie tylko skomponował, nagrał i zaśpiewał te piosenki z tekstami Zajca, ale sam je także przełożył na angielski (Eckman mieszka od wielu lat w Ljubljanie). Przy nagraniu gościnnie pojawili się min. jego żona Anda Eckman, Steve Wynn, Apollon Chamber Orchestra oraz ... Anita Lipnicka, której wspólne płyty z Johnem Porterem produkował właśnie sam Chris Eckman.
Znany z dbałości o szczegóły Eckman wyprodukował album z brzmieniem zapierającym dech w piersiach. Album "Last Side Of The Mountain" to mikstura americany, folku, alternative-country, bluesa i klasycznego songwritingu na najwyższym światowym poziomie. Apollon Chamber Orchestra dodaje tym utworom orkiestrowej powagi i doniosłości. Po prostu: piękna, subtelna, pełna uczuć płyta... http://www.myspace.com/chriseckmanmusic Tracklista:
1. Bells Of A New Day
2. Down, Down
3. Eyes
4. Ransom
5. Who Will Light Your Path (with Anita Lipnicka)
6. Stranger
7. Scorpions
8. Hourse
9. The Same
10. With What Mouth
11. The Last Side Of The Mountain
12. Fragment