89.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 13.10.2017

Label: XL RECORDINGS

XL RECORDINGS

Jedna z najbardziej znanych postaci na brytyjskiej scenie niezależnej, Archy Marshall, powraca z płytą ‘The OOZ’, będącą oczekiwanym następcą debiutanckiego albumu ‘Six Feet Beneath The Moon’.


King Krule rzuca bezlitosne spojrzenie na Południowy Londyn, przekształcając obserwacje dezorientacji i bólu serca jego młodości, w przenikliwą narrację i poezje, które są zaskakująco uczuciowe i brutalnie piękne.


Na The OOZ’ Marshall ostatecznie przywdziewa koronę poety, malując ponury obraz rozpadającego się miasta.


Podczas gdy wydany w 2013 roku ‘Six Feet Beneath the Moon’ był nieforemnym wykopaliskiem dotychczasowej twórczości Marshalla, ‘The OOZ’ skupia się na szybkości i ostrości, a jego modus operandi objawia się niemal natychmiastowo. Przez jazzowe zawijasy i partie gitar, otwierający całe wydawnictwo ‘Biscuit Town’ wyznacza klimat całości, gdzie Marshall, w sposób przenikliwy i niezwykle szczegółowy śpiewa o szybko rozpadającym się romansie i wiążącym się z tym osobistym dramacie. Samozniszczenie i wiszące na włosku relacje międzyludzkie, w oczach Marshalla są ze sobą ściśle powiązane. Gdy tylko stracisz bliskość z kimś innym, nieuchronnie prowadzi to do utraty samego siebie. „Czemu mnie zostawiłaś? Z powodu mojej depresji? Powinnaś mnie dopełnić, ale chyba wyciągnąłem lekcję…” - śpiewa King Krule w ‘Midnight 01 (Deep Sea Diver)’. Nawet ozdobiony ciepłymi partiami wokalnymi Okay Kaya ‘Slush Puppy’ jest bezlitosną dysekcją pary, która nie ma sobie już nic więcej do ofiarowania. W innych momentach jest już tylko mroczniej, gdy Marshall desperacko i beznadziejnie stara się znaleźć bezpieczną przystań w mieście, które zna i kocha, jak w ‘The Cadet Leaps’ i pierwszym singlu ‘Czech One’. Nawet syntetycznie wysoki poziom chemikaliów, o którym śpiewa w ‘Emergency Blimp’ i ‘A Slide In (New Drugs)’, może powodować cierpienie.


'Dum Surfer

YouTube


Choć początkowo wydaje się to abstrakcyjne, tytuł ‘The OOZ’ dziwnie idealnie pasuje do tego albumu. Jak mówi sam Marshall: „album jest o woskowinie, płynach cielesnych, skórze oraz rzeczach, które wydostają się z nas każdego dnia”. Sprawdza się to jednak także na poziomie metaforycznym - ‘The OOZ’ reprezentuje nieznane głębiny i horyzonty, gdzie podróżuje samotny umysł, czy to zatapiając się w morzu, czy unosząc się w stronę nocnego nieba. Marshall wydaje się mówić, że to może być bałaganiarskie, niewygodnie, szorstkie, ale potrzebujemy ‘The OOZ by istnieć.


'Half Man Half Shark'

YouTube


Molten Jets stworzyli transfixingową transmisję na żywo, w której King Krule wykonuje ‘Live On The Moon’. Zasypiając w domu w południowym Londynie i budząc się na orbicie wokół Ziemi, księżycowy krajobraz jest kontynuacją fascynacji Archiego Marshalla wszystkimi rzeczami kosmicznymi - motywem, który zaczął się od jego debiutanckiego albumu ‘6 Feet Beneath the Moon’ i przeniknął teksty i wizualizacje na najnowszej płycie ‘The OOZ’.


YouTube

 

Film można również obejrzeć na własnej księżycowej stronie King Krule: http://oozdelalune.com

Sprawdzajcie pamiątki z księżyca i przyszłe transmisje z Układu Słonecznego.


Tracklista:

1. Biscuit Town
2. The Locomotive
3. Dum Surfer
4. Slush Puppy
5. Bermondsey Bosom (Left)
6. Logos
7. Sublunary
8. Lonely Blue
9. Cadet Limbo
10.  Emergency Blimp
11.  Czech One
12.  (A Slide In) New Drugs
13.  Vidual
14.  Bermondsey Bosom (Right)
15.  Half Man Half Shark
16.  The Cadet Leaps
17.  The Ooz
18.  Midnight 01(Deep Sea Diver)
19.  La Lune