49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 07.03.2011

Label: DYSTRYBUCJA

Nowy album cieszącego się wielką popularnością projektu Oliviera Libaux i Marca Collina, specjalizującego się w coverach nowofalowych utworów z lat 80.


Pomysł na specjalizację Nouvelle Vague wydawał się godzić pogardzaną w kręgu zaprzysięgłych amatorów oryginalnych nagrań ideę „tribute bands” oraz wzbierającą w pierwszych latach XXI w. falę nostalgii za latami 80. Projekt ten mógł początkowo budzić pewne wątpliwości, jednak Libaux i Collin już pierwszymi swoimi nagraniami zebranymi na płytach „Nouvelle Vague” (2004) i przełomowym w ich karierze „Bande a Part” (2006) udowodnili, że nie są hienami żerującymi na cmentarzysku rocka, lecz twórcami traktującymi historię gatunku – w tym przypadku nową falę z lat 80. – z szacunkiem oraz pasją odkrywców, poszukujących nowych możliwości interpretacji wyselekcjonowanych przez siebie utworów.  Oryginalność Nouvelle Vague została doceniona przez publiczność: zespół sprzedał kilkaset tysięcy płyt i od chwili powstania przez ponad sześciu laty praktycznie nie schodzi z trasy koncertowej.
Podstawą działalności i sukcesu Nouvelle Vague jest współpraca z różnymi wokalistkami i wokalistami, których Libaux i Collin dobierają z ogromną starannością. Nic też dziwnego, że to im właśnie postanowili poświęcić album „The Singers”. Praca nad skompilowaniem płyty jednak aż tak bardzo się przeciągnęła, że stała się ona składanką, prezentującą bogatą galerię różnych wykonawców, którzy na przestrzeni ostatnich trzech lat występowali  z zespołem. Siłą rzeczy złożyły się więc na nią starsze utwory, ale dotąd nie publikowane na płytach, jak i ekskluzywne, premierowe nagrania, przygotowane z myślą o „The Singers”. Oto ich lista:1. Melanie Pain - Peut-Etre Pas
2. Les Petroleuses featuring Camille - Nicole   
3. Shana Halligan - Private Meeting *
4. Phoebe Killdeer And The Short Straws - Fade Out Lines  * 
5. Meeko featuring Eloisia - Perfume E Caricias  
6. Karina Zeviani - Buiu  *
7. Nadeah Miranda - At The Moment  **
8. Gerald Toto - Do You Dream **
9. Jenia Lubich - Galaxy  *  
10. Marina Celeste  - Le Temps Elastique
11. Nouvelle Vague featuring Sophie Delila  - My Girl **
12. Helena Noguerra  - If ** * nagrania dotąd niepublikowane
** nagrania ekskluzywne