WILD BEASTS ZAPOWIADAJĄ NOWY ALBUM
WILD BEASTS ZAPOWIADAJĄ NOWY ALBUM
WILD BEASTS ZAPOWIADAJĄ NOWY ALBUM
24.05.2016

WILD BEASTS ZAPOWIADAJĄ NOWY ALBUM

‘Boy King’, taki tytuł będzie nosił nowy album Wild Beasts. Najbardziej bezpośrednia i pełna energii płyta w ich dorobku ukaże się 5 sierpnia, a zapowiada ją utwór ‘Get My Bang’.

Do piosenki powstał zarejestrowany w Belgradzie teledysk, którego reżyserem jest Olivier Groulx (Arcade Fire, alt-J, Scott Walker). Można w nim zobaczyć wokalistę Haydena Thorpe w choreografii, którą można określić jako „Justin Timberlake spotyka Trenta Reznora”.


YouTube


Utwór jest także dostępny za pośrednictwem serwisów Spotify i Apple Music.


Podczas gdy ‘Present Tense’ z 2014 roku ukazywał Wild Beasts zafascynowanych kulturą ‘online’ i muzyką elektroniczną w refleksyjnym nastroju, to, jak mówi sam Tom Fleming: ‘Boy King’  jest powrotem do bycia wkurzonym. Po pięciu płytach musiał nastąpić moment spod znaku ‘co jest do cholery!'. Nowo odnalezione, twórcze ścieranie się Thorpe'a i Fleminga, okazało się kluczowe dla popowej wrażliwości ‘Boy King’. Po spędzeniu roku we wschodnim Londynie, zespół z gotowym zbiorem piosenek przeniósł się do Dallas, gdzie pracował z producentem Johnem Congletonem (St. Vincent, Swans, The War on Drugs). Zarówno Thorpe, jak i Fleming uważają, że wyprawa do Dallas dodała ‘Boy King’ surowej mocy.


Album ‘Boy King’ będzie dostępny w wersji winylowej oraz w ograniczonym nakładzie jako wersja deluxe z singlem z dodatkowymi nagraniami. Oczywiście będzie również dostępna standardowa wersja CD, wersja deluxe z 12-stronicową książeczką oraz wersja cyfrowa. 


Premiera 5 sierpnia 2016 (Domino Recording)